Elevii care au reprezentat județul Galați au obținut rezultate deosebite la etapa națională a Olimpiadei de Tehnologia Informației și Comunicațiilor, desfăşurată, în perioada 26-29 mai, la Satu Mare. Diana Anton (clasa a X-a) și Briana Emilia Grigore (clasa a XI-a) au obținut medalii de argint, iar Dragoș Andrei Orac (clasa a IX-a) a fost recompensat cu medalie de bronz. Cei trei sunt elevi la Colegiul Național „Costache Negri” şi se pregătesc şi la Centrul Județean de ...
Chiar dacă a fost elev în mediul rural, la Branistea, Andrei Toma a demonstrat, prin rezultatele deosebite la învățătură și prin media foarte mare pe care a obținut-o la Evaluarea Națională 2025 că performanța nu ține cont de ce scrie în cartea de identitate la capitolul domiciliu și că, prin muncă susţinută, perseverență și seriozitate, poţi fi printre primii elevi din județ. După ce a terminat toți anii de școală cu media generală 10, la examenul de Evaluare Naț ...