Elevii din învățământul gimnazial au susținut, zilele acestea, meciurile finale ale Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar (ONSS) la rugby tag.
Cele mai bune opt formații din țară s-au întrunit pe terenul din Plopeni, pentru a-și disputa trofeul acestui an școlar. Între combatante s-a aflat și echipa gălățeană de la Școala Gimnazială Nr. 18, condusă de prof. Tina Trandafir. O echipă cu elevi pentru care sportul cu balonul oval nu este o… necunoscută, ci drumul spre ...
Oțelul II, încă un examen greu. Din sportul gălățean
Vineri, 05 Decembrie 2025 09:00 | Publicat în SPORT
FOTBAL. În Liga a III-a de fotbal, echipa a doua a SC Oțelul joacă vineri, 5 decembrie, în deplasare, la CSO Plopeni. Un nou meci dificil pentru tinerii jucători pregătiți de antrenorii Haraga și Baștină. Meciul va fi arbitrat de Răzvan Gherman (București).
HOCHEI. Al doilea meci al echipelor CSM Galați și Sportul Studențesc, disputat miercuri, a fost câștigat tot de gălățeni, cu 16-1. Întâlnirea a contat pentru ”Cupa României”, după ce un prim joc a fost în campion ...

