Pentru elevii de gimnaziu de la Școala Nr. 29 din Galați, chimia nu are secrete. Și au demonstrat asta cu vârf și îndesat la două concursuri de profil, de unde s-au întors cu numeroase medalii şi diplome. La etapa județeană a Concursului național "Noi și Chimia", elevii Școlii Nr. 29 si-au demonstrat valoarea. Premiul I, care a adus şi calificarea la etapa națională, a fost câștigat de echipa formată din Ines Cărbunaru (clasa a VIII-a C), Patricia Chiriac (VIII B) și David ...