Premii și mențiuni la chimie pentru elevii Școlii Nr. 29 din Galaţi

Premii și mențiuni la chimie pentru elevii Școlii Nr. 29 din Galaţi
Evaluaţi acest articol
(8 voturi)

Pentru elevii de gimnaziu de la Școala Nr. 29 din Galați, chimia nu are secrete. Și au demonstrat asta cu vârf și îndesat la două concursuri de profil, de unde s-au întors cu numeroase medalii şi diplome.

La etapa județeană a Concursului național "Noi și Chimia", elevii Școlii Nr. 29 si-au demonstrat valoarea. Premiul I, care a adus şi calificarea la etapa națională, a fost câștigat de echipa formată din Ines Cărbunaru (clasa a VIII-a C), Patricia Chiriac (VIII B) și David Popa (VIII C). Mențiune a primit echipa formată din: Bianca Maftei (VII B), Ana Maria Voicuș (VII B) şi Matei Grădinaru (VII B). Tot mențiune a câştigat echipa alcătuită din elevii: Sofia Andronic (VII C), Adela Brânză (VII C) şi Miruna Ioviță (VII E).

La etapa națională a Concursului "Lazăr Edeleanu", elevii școlii au obținut, de asemenea, rezultate foarte bune. Patricia Chiriac (VIII B) a obținut Premiul II, iar o Mențiune a ajuns la Ines Cărbunaru ( VIII C). Mențiuni speciale au primit: Matei Grădinaru (VII B), Bianca Maftei (VII B), Karina Emandache (VII B).

Felicitări elevilor şi profesoarei Monica Necula, care i-ai ghidat spre obținerea acestor performanțe.

Citit 1134 ori Ultima modificare Duminică, 17 Mai 2026 12:42

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.