Greenpeace România organizează, la Galați, atelierul „Primii pași spre o comunitate de energie" marți, pe data de 28 mai. Evenimentul va avea loc la Hotelul Ibis Styles Galați, în sala Europa, și este dedicat autorităților publice locale, organizațiilor non-guvernamentale, IMM-urilor, dar și cetățenilor din Galați interesați să pornească la drum spre înființarea unei comunități de energie. Galațiul va găzdui prima ediție a acestei serii de ateliere datorită interesului crescut la nivel local pentru subiectul comunităților de energie, dar și pentru că este unul dintre județele cuprinse în Programul de Tranziție Justă.
„Primii pași spre o comunitate de energie” la Galați Scris de Cristinel Luca
Etichetat cu
Cristinel Luca
Articole recente - Cristinel Luca
O nouă ediție a „Cupei Danubius” la pescuit Primul parc hibrid ENGIE din Europa, la Galați Deșeuri din demolări, „însoțite” de o amendă de 50.000 de lei Pe vremea când Galațiul avea aeroport. Un secol de aviație comercială Andrei Ursu, în concert pe terasa Shopping City
Mai multe din această categorie:

