„Între apă și aur”, la Librăria „Alexandria”

„Între apă și aur”, la Librăria „Alexandria”
Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

Librăria "Alexandria" va găzdui, joi, 28 mai, începând cu ora 12,00, vernisajul expoziției de artă vizuală „Între apă și aur - Reflexii ale identității”. Evenimentul propune publicului o întâlnire conceptuală între grafică și pictură, explorând teme profunde precum identitatea, memoria și reflexia interioară.

Expoziția reunește pe simezele galeriei lucrările artiștilor Miruna Cărăușu și Ionuț Mitrofan. Proiectul este conceput ca un dialog vizual construit în jurul contrastelor fundamentale dintre fluiditate și permanență, respectiv dintre introspecție și expresia artistică pură.

Coordonarea expoziției este asigurată de cunoscuții curatori Jana Andreescu și Gheorghe Andreescu, iar cuvântul de deschidere din cadrul vernisajului va fi susținut de Gabriela Georgescu, care va introduce publicul în universul tematic al lucrărilor expuse.

Citit 1567 ori Ultima modificare Joi, 28 Mai 2026 10:32

Mai multe din această categorie:

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.