Elevii Școlii Gimnaziale Româno-Britanice din municipiul Galați au participat la o tabără de vară la Cuhureștii de Sus, raionul Florești, Republica Moldova, în baza unui acord de colaborare cu autorităţile din Florești. Elevii și cadrele didactice din Galaţi au luat parte la diverse activități educative și recreative, au descoperi plaiurile pitorești ale Moldovei şi au vizitat obiective turistice din municipiul Soroca.
Elevi gălăţeni, în tabără în Moldova Scris de Raluca Ichim
Etichetat cu
Raluca Ichim
Articole recente - Raluca Ichim
A fost găsit trupul neînsufleţit al bărbatului dispărut în Dunăre duminică seara Victimă carbonizată, descoperită într-o locuinţă care a ars „Fete Dure”, pe scena gălățeană. Avanpremieră la Dramatic Evaluarea Naţională. Absolvenții de gimnaziu au susținut proba la Matematică „Poveste de pluș” încheie stagiunea la „Gulliver”
Mai multe din această categorie:

