Un accident rutier produs, sâmbătă, înainte de prânz, pe o arteră rutieră intens circulată din oraș, a oprit circulația tramvaiului și a forțat șoferii să se deplaseze pe o singură bandă, preț de câteva zeci de minute bune. Evenimentul rutier s-a produs în jurul orei 10,00, la intersecția străzilor Basarabiei cu Coșbuc. O femeie a fost rănită de autoturismul implicat în accident și a fost nevoie de intervenția cadrelor medicale de la Ambulanță pentru a-i acorda primele îngrijiri medicale. „Este vorba despre o femeie de 34 de ani, care a fost călcată pe picior de un autoturism. După ce echipajul nostru i-a acordat primul ajutor, victima a fost transportată la Spitalul Clinic Județean de Urgență Galați pentru investigații suplimentare”, ne-a declarat directorul medical al Serviciului Județean de Ambulanță Galați, dr. Mihai Polinschi. Vom reveni cu amănunte despre ancheta poliției imediat ce ne vor fi furnizate.
Circulație blocată pe o stradă principală din Galați, după un accident rutier Scris de Raluca Ichim
Raluca Ichim
Articole recente - Raluca Ichim
„Fete Dure”, pe scena gălățeană. Avanpremieră la Dramatic Evaluarea Naţională. Absolvenții de gimnaziu au susținut proba la Matematică „Poveste de pluș” încheie stagiunea la „Gulliver” „Natura prin fir de ață”, la Complexul „Răzvan Angheluță” Prichindeii au „rupt” scena cu „Joc Voios de Românaș”
Mai multe din această categorie:

