Licitaţii pentru alocarea unor locuri de parcare în cartierele Galaţiului

Licitaţii pentru alocarea unor locuri de parcare în cartierele Galaţiului
Evaluaţi acest articol
(6 voturi)

Sesiunile de licitație pentru alocarea unor locuri de parcare rezidenţiale, în cartierele Galaţiului, vor avea loc luni, 25 mai 2026, de la ora 9,00, la sediul Primăriei municipiului Galaţi, anunţă administraţia locală.

Cetăţenii ale căror cereri au fost admise concurează pentru locuri de parcare în Micro 21 - zona 1 - subzonele A, B, C, E; Micro 20 - zona 2 - subzonele A, B, C; Micro 19 - zona 3 - subzona B; Micro 17/18 - zona 4 - subzonele A, B, C, D, F;  Micro 16 - zona 5 - subzona A; Micro 14 - zona 7 - subzona B; Micro 39C - zona 8 - subzona B; Țiglina I - zona 9 - subzona A, C; Țiglina II - zona 10 - subzonele A, B, G; IC Frimu - zona 12 - subzona E; Mazepa II - zona 15 - subzona A; Mazepa I -  zona 16 - zona 19 - subzona A; Port - Strada Dogăriei - zona 20 - subzona A; Parcare - Strada Carnabel - zona 20 - subzona D.

„Participanții au obligația de a se prezenta cu următoarele documente: carte de identitate în original și procură în formă autentică (în cazul reprezentanților legali).

Menționăm faptul că, persoanele care nu se prezintă la data și ora la care a fost anunțată procedura de licitație, pierd dreptul de a beneficia de unul dintre locurile licitate”, precizează autorităţile.

Citit 3640 ori Ultima modificare Vineri, 22 Mai 2026 14:23

5 comentarii

  • postat de alex
    Luni, 25 Mai 2026 14:03
    86.120.137.***
    Fac licitatii in fiecare luna si nu se prezinta nimeni, hai ca incet incet va lamuriti voi. :))))
    0
    2
  • postat de IULIAN
    Duminică, 24 Mai 2026 03:30
    89.137.30.***
    ...aaa primarul Mangaliei era gălățean,fără glumă.
    2
    5
  • postat de IULIAN
    Duminică, 24 Mai 2026 03:26
    89.137.30.***
    Trebuia să fie, un departament în Primărie...mare poet sunt,ideea este însă că aceste locuri de parcare cu plată sunt o batjocoră pentru cetățenii țării.Prima dată am văzut prostia asta la Mangalia.
    2
    5
  • postat de Un roman
    Sâmbătă, 23 Mai 2026 15:09
    151.16.5.***
    Ar trebui să se înceteze cu această plată de parcare la domiciliu, care e ilegală, și ei o știu foarte bine. Toți cei ce au fost peste graniță cunosc acest lucru. Deci și politicienii știu.
    0
    15
  • postat de Radu Bogdan
    Sâmbătă, 23 Mai 2026 08:34
    87.67.188.***
    Dar persoanele care vin in vizita la rude UNDEEE se pot parca ?
    Parcare la Ancora si taxi pina in micro 13 B ?
    Hai sa fim seriosi , vreti sa fac 16 ore cu trenul in loc de 8 cu masina ?
    3
    17

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.