Eugen Stamate, preşedintele PER Galaţi, a fost ales vicepreşedinte naţional al ecologiştilor, în cadrul congresului extraordinar care a avut loc sâmbătă. La eveniment au participat 28 de delegaţi din Galaţi, iar alegerea lui Stamate în conducerea naţională constituie o recunoaştere a activităţii desfăşurate de gălăţeni şi a rezultatelor obţinute în alegeri. Preşedinte PER a fost reales Dănuţ Pop, care şi-a asumat eşecul PER la alegeri.
Liderul PER Galaţi, în conducerea naţională a partidului Scris de Anca Melinte
Anca Melinte
Articole recente - Anca Melinte
Trasee de transport public deviate până la toamnă David Popovici revine în bazinul primelor sale mari performanțe Contract atribuit pentru exproprierile de pe „Drumul morții”. Modernizarea DN25 Galați – Hanu Conachi Cine i-a luat locul lui Dragoș Magearu în Consiliul Local Gălățencele de la „Vedeta familiei” au nevoie de vizualizări
Mai multe din această categorie:

