În ajunul hramului Bisericii "Sf. Arhangheli Mihail şi Gavril", pe 7 noiembrie, de la ora 12.00, locuitorii Bereştiului sunt invitaţi de Primăria oraşului la un eveniment civic şi ecologic. Potrivit evenimentului creat pe Facebook chiar de Primăria Bereşti, cetăţenii, echipaţi cu chef de muncă şi mănuşi de protecţie, sunt aşteptaţi la Piaţa Mică, unde se vor organiza în grupuri şi vor trece la treabă: "Te invităm să te alături grupului care îşi propune să strângă ambalaje, peturi, hartii şi altele. Pentru că doar implicându-ne direct putem învăţa importanţa păstrării curăţeniei!", este mesajul organizatorilor.
Ecologizare, în ajun de sărbătoare Scris de Anca Melinte
Anca Melinte
Articole recente - Anca Melinte
David Popovici revine în bazinul primelor sale mari performanțe Contract atribuit pentru exproprierile de pe „Drumul morții”. Modernizarea DN25 Galați – Hanu Conachi Cine i-a luat locul lui Dragoș Magearu în Consiliul Local Gălățencele de la „Vedeta familiei” au nevoie de vizualizări Gălăţeancă absolventă de Harvard, pe scenă în opera „Nunta lui Figaro”. De la fizică şi matematică, la pian, cor şi canto clasic
Mai multe din această categorie:

