Protestul angajaților Casei Județene de Asigurări de Sănătate Galați a continuat și vineri. Aceștia s-au alăturat protestului declanșat la nivel național. Soarta gălățenilor care depind de serviciile angajaților instituției respective sunt acum la mâna reprezentanților guvernului care, se pare că, în acest weekend, vor avea negocieri cu liderii de sindicat, urmând astfel să decidă cât va mai continua acțiunea de protest. Directorul CJAS Galați, dr. Ciprian Groza, spune că vineri gălățenii nu s-au mai prezentat la sediul de pe Mihai Bravu, probabil știind din presă că activitatea unității este suspendată. „Vor urma negocieri în acest weekend la guvern și vedem ce se va stabili. Probabil că protestele vor continua și la începutul săptămânii viitoare”, ne-a declarat telefonic dr. Ciprian Groza.
A doua zi de proteste la CJAS Galați Scris de Raluca Ichim
Etichetat cu
Raluca Ichim
Articole recente - Raluca Ichim
„Natura prin fir de ață”, la Complexul „Răzvan Angheluță” Prichindeii au „rupt” scena cu „Joc Voios de Românaș” Peste 3.400 de absolvenți de gimnaziu intră în focurile examenelor la Galați Congresul liberalilor. PNL cere demisia unor membri ai partidului până luni la prânz Premiul „Inspire Award” pentru echipa gălățeană ByteForce, în Olanda, la Campionatul European Premier Event
Mai multe din această categorie:

