Conducerea Navrom Bac Galați anunță că, din cauza defectării bacului mic, „Poienari 2”, traversarea Dunării între Galați și localitatea tulceană I.C. Brătianu se face, temporar, numai cu bacul mare. Traversările cu acesta se efectuează din oră în oră, cu plecări din Galați „la fix”, între orele 6.00 și 21.00, și „la și jumătate” din I.C. Brătianu, în intervalul 6.30 - 21.30. Încă nu se știe cât va dura remedierea defecțiunii.
S-a defectat bacul „Poienari 2” Scris de Cristinel Luca
Etichetat cu
Cristinel Luca
Articole recente - Cristinel Luca
Primul parc hibrid ENGIE din Europa, la Galați Deșeuri din demolări, „însoțite” de o amendă de 50.000 de lei Pe vremea când Galațiul avea aeroport. Un secol de aviație comercială Andrei Ursu, în concert pe terasa Shopping City Echipa de robotică Strix Novus a Colegiului „Costache Negri” a cucerit Canada
Mai multe din această categorie:
1 comentariu
-
postat de cica navrom bac are pregatit un minisubmarin, galati- zaclau si retur. pacat de oamenii din zaclau ce muncesc la galati...galatenii nu vor sa lucreze la zaclau.Joi, 21 Decembrie 2023 19:01128.127.117.***imaginea e sugestiva...cu citeva masini si zaclaeni ce au abonament Maria sa navrom bac isi retrage trupele...da si citi bani a facut!? una dintre cele mai facatoare de BANI multi, spre bucuria policienilor de galati care cumparau posturi in parlament cu banii astia si ii inzeceau si tot asa.......014

