CSM Galați a reușit să producă surpriza în Campionatul Național de hochei pe gheață, după ce s-a impus, marți și miercuri, pe terenul liderului ACSH Gheorgheni. Gălățenii au câștigat cu 4-1 și 5-1 cele două dispute, la capătul cărora au acumulat în total 22 de puncte din 16 partide, ceea ce-i plasează pe poziția a patra în clasament. Următoarele două jocuri sunt programate pe 3 și 4 februarie, la București, cu Steaua - echipa de pe locul al cincilea (cu zece puncte mai puțin, dar și cu trei jocuri mai puțin disputate).
Două succese pe terenul liderului Scris de Florin Radu
Etichetat cu
Florin Radu
Articole recente - Florin Radu
Oțelul, printre cele mai active echipe la transferuri din Superligă Cum ar putea arăta Oțelul din sezonul următor Prelungire de contract mai valoroasă decât un nou transfer. Paul Iacob continuă la Galați Oțelul, printre cele mai active echipe din Superligă la transferuri Oțelul continuă să transfere jucători în fiecare zi. Galațiul merge pe Turbo
Mai multe din această categorie:

