Deși erau programate inițial sâmbătă și duminică, la Patinoarul "Dunărea", meciurile dintre CSM Galați și SC Miercurea Ciuc se vor disputa, în cele din urmă, duminică și luni (3 și 4 martie). Modificarea a intervenit pentru că harghitenii au avut de jucat vineri în Erste Liga. Ambele partide contează pentru Campionatul Național de hochei şi vor începe la ora 18:30. Gălățenii se află pe locul 4 în campionat, cu 34 de puncte din 22 de meciuri, în timp ce oaspeții sunt pe locul secund, cu 63 de puncte, din 25 de meciuri.
HOCHEI. CSM Galați - SC Miercurea Ciuc, duminică și luni Scris de Florin Radu
Florin Radu
Articole recente - Florin Radu
Cum ar putea arăta Oțelul din sezonul următor Prelungire de contract mai valoroasă decât un nou transfer. Paul Iacob continuă la Galați Oțelul, printre cele mai active echipe din Superligă la transferuri Oțelul continuă să transfere jucători în fiecare zi. Galațiul merge pe Turbo Oțelul Galaţi și-a găsit un nou portar, după despărțirea de Iustin Popescu
Mai multe din această categorie:

