United a câștigat faza de play-off, urmează finala

United a câștigat faza de play-off, urmează finala
Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Gruparea gălățeană United a încheiat faza de play-off cu o victorie, scor 3-2, pe teren propriu.

Ultima etapă a programat duminică, la Galați, meciul United - SCM Tg. Mureș, cu formația gazdă în plină pregătire pentru finala campionatului. Cei de la United s-au impus grație golurilor înscrise de Nastai, Crăciun și Andre Sasse.

Gălățenii încheie astfel faza de play-off pe primul loc, cu 35 de puncte.

Urmează meciurile din marea finală, în sistemul "trei victorii din cinci partide", între United Galați și Sepsi SIC Sf. Gheorghe. Grație clasării superioare, United va beneficia de disputarea primelor două jocuri la Galați, în Sala Sporturilor "Dunărea", dar și de organizarea acasă a unui eventual meci decisiv, dacă după primele patru partide scorul general ar fi de 2-2.

Gruparea gălățeană a reușit deja să câștige "Cupa României", fiind favorită și pentru câștigarea unui nou titlu de campioană a Ligii I de futsal, ceea ce ar garanta a șasea participare consecutivă în Champions League. 

Citit 1354 ori Ultima modificare Luni, 18 Mai 2026 13:59

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.