Joi seara, în cel de-al doilea meci dintre selecţionatele de juniori Under 19 ale României şi Danemarcei, „tricolorii” s-au impus cu scorul de 3-2, după o primă repriză excelentă (3-0 înainte de pauză). Între selecţionabili s-au numărat şi gălăţenii: Adrian Moroşanu (FCM Dunărea) – care a marcat golul al doilea, şi Alexandru Tudorie (FC Oţelul). Rezultatul constituie o binemeritată revanşă a elevilor antrenorului Ionel Augustin, care în primul meci fuseseră învinşi cu un categoric 4-0. Tudorie şi Moroşanu au fost integralişti, chiar dacă antrenorul a efectuat mai multe schimbări în echipă pe parcursul jocului.
Gălăţenii Moroşanu şi Tudorie, integralişti în revanşa cu Danemarca Scris de Gheorghe Arsenie
Gheorghe Arsenie
Articole recente - Gheorghe Arsenie
Baschetbaliști gălățeni în fotoliu rulant, locul al doilea în ”Cupa României” Fotbaliștii juniori de la Matca, învingători în finala regională Spectacol pe plaja improvizată de la ”Spicul” VOLEI. Lotul de jucători al CSM Arcada prinde contur Finala județeană a "Cupei României", la Schela
Mai multe din această categorie:

