Sindicatele din Bucureşti, membre ale Federaţiei "Solidaritatea Sanitară" din România, vor picheta Guvernul, Ministerul Muncii, Ministerul Sănătăţii şi Ministerul Finanţelor în data de 20 decembrie, pe fondul nemulţumirilor faţă de intenţia autorităţilor de a acorda o creştere salarială de numai 5% angajaţilor din sănătate. "În cazul lucrătorilor din Sănătate care beneficiază de sporuri pentru condiţii de muncă, care lucrează în ture sau în zile nelucrătoare sau care efectuează gărzi, acest procent de 5% ajunge în anumite cazuri şi la 2,5% raportat la venitul lor salarial", conform federației.
"Solidaritatea Sanitară" va începe pichetările Scris de Cristinel Luca
Etichetat cu
Cristinel Luca
Articole recente - Cristinel Luca
Andrei Ursu, în concert pe terasa Shopping City Echipa de robotică Strix Novus a Colegiului „Costache Negri” a cucerit Canada Fabrica de ulei din Zona Liberă poate începe producția în toamnă Remus Borza: Există o ofertă pentru cumpărarea Liberty! EXERCIȚII. Elicoptere militare vor zbura, zi de zi, deasupra Galațiului
Mai multe din această categorie:

