Guvernul a modificat, joi, cadrul legal, astfel încât șoferii de TIR să nu mai fie amendați pentru expirarea rovinietei, în cazul în care sunt timpi mari de așteptare în vamă. "Consider că acesta este gestul corect până venim cu o altă rezolvare din setul de măsuri agreate cu transportatorii, cea a culoarelor dedicate la frontieră și în Portul Constanța", a spus premierul Marcel Ciolacu. Acesta a mai afirmat că soluția negociată de reprezentanții transportatorilor împreună cu ASF pentru reducerea prețului RCA funcționează: în doar câteva zile au fost emise peste 700 de oferte la tariful recomandat, ce nu depășește 9.000 de lei.
Scutire de amendă la staţionarea în vamă Scris de Cristinel Luca
Cristinel Luca
Articole recente - Cristinel Luca
Andrei Ursu, în concert pe terasa Shopping City Echipa de robotică Strix Novus a Colegiului „Costache Negri” a cucerit Canada Fabrica de ulei din Zona Liberă poate începe producția în toamnă Remus Borza: Există o ofertă pentru cumpărarea Liberty! EXERCIȚII. Elicoptere militare vor zbura, zi de zi, deasupra Galațiului
Mai multe din această categorie:

