Polițiștii și procurorii DIICOT Pitești au făcut, miercuri, 27 de percheziții în cinci județe și în Capitală, la persoane care ar fi înșelat case de amanet cu bijuterii și monede de aur false. Din cercetări, a reieșit faptul că, începând din noiembrie 2021, membrii unui grup infracțional organizat ar fi indus în eroare angajații unor case de amanet din județele Argeș, Dâmbovița, Prahova, Caraș-Severin și Constanța, prin plasarea de bijuterii și ducați din aur false și prin solicitarea de împrumuturi în baza contractelor de amanet încheiate. Prejudiciul a fost estimat la aproximativ două milioane de lei.
Case de amanet înșelate cu aur fals Scris de Cristinel Luca
Etichetat cu
Cristinel Luca
Articole recente - Cristinel Luca
Pe vremea când Galațiul avea aeroport. Un secol de aviație comercială Andrei Ursu, în concert pe terasa Shopping City Echipa de robotică Strix Novus a Colegiului „Costache Negri” a cucerit Canada Fabrica de ulei din Zona Liberă poate începe producția în toamnă Remus Borza: Există o ofertă pentru cumpărarea Liberty!
Mai multe din această categorie:

