16 cetățeni din Bangladesh, Sri Lanka, India şi Pakistan, care veniseră să lucreze la noi în țară, au fost trimiși înapoi acasă, escortați de polițiștii de la Imigrări din Arad, după ce au încercat să iasă ilegal din România. La ieşirea din ţară, pe numele străinilor a fost instituită măsura interzicerii intrării pe teritoriul statelor membre ale Uniunii Europene, Spaţiului Economic European şi Confederaţiei Elveţiene, pentru o perioadă de 5 ani. Persoanele în cauză au fost escortate până la Aeroportul Internaţional Cluj-Napoca, unde au fost îmbarcate pe curse comerciale către ţările de origine.
Asiatici veniți la muncă, trimiși înapoi acasă Scris de Cristinel Luca
Cristinel Luca
Articole recente - Cristinel Luca
EXERCIȚII. Elicoptere militare vor zbura, zi de zi, deasupra Galațiului Galațiul, printre județele cu cele mai mari investiții în irigații Care este „polul” amenzilor la balastiere din judeţul Galaţi Infracțiuni în Italia și la Tecuci, pușcărie la Galați Debitul Dunării, sub media multianuală
Mai multe din această categorie:

