Guvernul a decis să aloce 125 milioane de lei producătorilor agricoli care cultivă legume în sere. Este un ajutor calculat în funcție de suprafață. Acesta va fi acordat firmelor care desfășoară activități de producție. "Sprijinim în continuare producătorii agricoli din domeniul vegetal să cultive legume românești în sere și solarii. Sprijinul de 1.000 de euro pentru 1.000 de metri pătrați per beneficiar va fi acordat pentru firmele ce desfășoară activități de producție", a afirmat premierul Marcel Ciolacu.
Sprijin pentru cultivarea legumelor în sere Scris de Cristinel Luca
Etichetat cu
Cristinel Luca
Articole recente - Cristinel Luca
Primul parc hibrid ENGIE din Europa, la Galați Deșeuri din demolări, „însoțite” de o amendă de 50.000 de lei Pe vremea când Galațiul avea aeroport. Un secol de aviație comercială Andrei Ursu, în concert pe terasa Shopping City Echipa de robotică Strix Novus a Colegiului „Costache Negri” a cucerit Canada
Mai multe din această categorie:

