Potrivit unor surse Digi24, Ilie Bolojan a decis eliminarea punții între zilele libere de Anul Nou și Bobotează. Măsura ar urma să se aplice de la 1 ianuarie 2026. În urma deciziei Guvernului, luni 5 ianuarie, bugetarii vor fi nevoiți să meargă la serviciu, asta deși în anii trecuți aceștia primeau liber, dacă aveau mai multe zile libere adunate, iar între ele era și una de muncă. Practic, atunci când o sărbătoare legală cade joi sau marți, ziua de vineri sau de luni nu ar mai fi declarată liberă prin hotărâre de guvern, anunță Digi24.
Ilie Bolojan taie punțile între zilele libere Scris de Cristinel Luca
Etichetat cu
Cristinel Luca
Articole recente - Cristinel Luca
EXERCIȚII. Elicoptere militare vor zbura, zi de zi, deasupra Galațiului Galațiul, printre județele cu cele mai mari investiții în irigații Care este „polul” amenzilor la balastiere din judeţul Galaţi Infracțiuni în Italia și la Tecuci, pușcărie la Galați Debitul Dunării, sub media multianuală
Mai multe din această categorie:
2 comentarii
-
postat de XDuminică, 21 Decembrie 2025 11:58109.166.133.***Niciodata aceste “punti” nu au fost zile libere legale, ci cu “recuperare”. Deci nu se taie nimic ca nu au existat.21
-
postat de DCVineri, 19 Decembrie 2025 21:4586.124.202.***Le-a rupt cuiul! Chiar crede cineva că se va munci cu adevărat în acea zi în birourile bugetarilor? Să fim serioși!117

