Începând de luni, 2 februarie, apa de la robinet din Aeroportul ”Henri Coandă” este potabilă și microbiologic pură, după o pauză de 14 ani. Compania Națională Aeroporturi București (CNAB) a finalizat intervențiile tehnice la rețeaua de 23 km alimentată din foraje proprii, conform HotNews.ro. Pasagerii vor beneficia de apă gratuită și la 14 stații speciale dotate cu cișmele și dispozitive de încărcare a sticlelor, prima fiind montată deja la Plecări. Stații similare vor fi instalate și în Aeroportul Băneasa.
Apă potabilă gratuită în Aeroportul Otopeni Scris de Tatiana Dumitru
Tatiana Dumitru
Articole recente - Tatiana Dumitru
Lecția de reziliență a unui „spiriduș” de 9 ani și a antrenoarei sale Olimpicii care vor să formeze viitorii campioni ai științei. Cum își pot înscrie părinții copiii în club Colaborare între Galați și Brăila pentru promovarea obiceiurilor locale Câţi bani primesc românii prin Programul "Rabla" în 2026 Doi campioni vor să cucerească Australia, dar au nevoie de ajutor: Alex și Mihai caută finanțare
Mai multe din această categorie:

