Astăzi, 8 noiembrie 2023, începând cu ora 16,30, gălățenii care vor să-i celebreze pe Sfinții Mihail și Gavriil într-un mod aparte sunt invitați la un spectacol organizat de Asociația Studenților Creștin-Ortodocși din România, filiala Galați, intitulat „O toamnă muzicală”. Potrivit unui comunicat remis redacției, spectacolul, organizat cu sprijinul Centrului Cultural „Dunărea de Jos”, va avea loc în holul Universității „Dunărea de Jos” și promite cântec, joc și voie bună, precum și invitați-surpriză. Intrarea este liberă.
Astăzi, spectacol în holul Universității „Dunărea de Jos” Scris de Anca Spânu
Etichetat cu
Anca Spânu
Articole recente - Anca Spânu
„Noaptea Muzeelor”, la Tecuci „Léa”, noul roman al scriitorului gălăţean Andrei Velea. Lansare de carte, la Librăria „Humanitas” Elevă a Școlii Nr. 28 din Galați, triumf internațional în Thailanda Artă, emoţie şi recunoştinţă, pe scena Teatrului „Leonard”. 70 de ani de excelență muzicală la Galaţi Clasa a VII-a A de la Colegiul „Cuza”, la „Viaţa liberă”
Mai multe din această categorie:

