Primarul din Urziceni, Constantin Sava, a anunțat, miercuri, suspendarea din funcţie a managerului Spitalului Urziceni, Daniela Elena Ianuş. „Astăzi am luat hotărârea de suspendare din funcţie a doamnei manager. A fost informată DSP şi prima informare pe care am făcut-o a fost către domnul ministru Rafila”, a declarat primarul. Acesta a precizat că nu a mai aşteptat rezultatul anchetelor care au fost demarate de mai multe instituţii, dar şi de procurori, din cauza presiunii exercitate de către opinia publică şi mass-media. Ministrul Alexandru Rafila a cerut recent demiterea sau demisia managerului unităţii medicale.
Managerul Spitalului Urziceni, suspendat din funcție Scris de Cristinel Luca
Etichetat cu
Cristinel Luca
Articole recente - Cristinel Luca
Primul parc hibrid ENGIE din Europa, la Galați Deșeuri din demolări, „însoțite” de o amendă de 50.000 de lei Pe vremea când Galațiul avea aeroport. Un secol de aviație comercială Andrei Ursu, în concert pe terasa Shopping City Echipa de robotică Strix Novus a Colegiului „Costache Negri” a cucerit Canada
Mai multe din această categorie:

