Gălățenii de la United au revenit cu succes la meciurile de campionat, după o scurtă pauză competițională. A fost 5-3 cu Sepsi SIC, dar mai importantă a fost prezentarea noului jucător al campionilor. Este vorba despre brazilianul Leonardo Moura Leleo, care a evoluat în sezonul anterior pentru Autobergamo Deva – cu care a și câștigat ”Cupa României”. Cei de la United rămân principalii favoriți la câștigarea unui nou titlu în Liga 1, fiind neînvinși după 16 etape (46 de puncte, cu șase peste locul secund – CFR Timișoara).
Întăriri pentru United Scris de Florin Radu
Etichetat cu
Florin Radu
Articole recente - Florin Radu
Cum ar putea arăta Oțelul din sezonul următor Prelungire de contract mai valoroasă decât un nou transfer. Paul Iacob continuă la Galați Oțelul, printre cele mai active echipe din Superligă la transferuri Oțelul continuă să transfere jucători în fiecare zi. Galațiul merge pe Turbo Oțelul Galaţi și-a găsit un nou portar, după despărțirea de Iustin Popescu
Mai multe din această categorie:

