Doi polițiști au mers, duminică, acasă la europarlamentarul Diana Șoșoacă, pentru a afișa procesul verbal de contravenție după ce aceasta a filmat în cabina de vot, în timpul turului 1 al alegerilor prezidențiale. Șoșoacă a făcut scandal și a pornit o transmisiune live pe Facebook. Ea a refuzat să primească documentul și i-a împiedicat pe polițiști să afișeze, conform procedurilor legale, actul la domiciliul acesteia. Șoșoacă i-a urmărit pe agenți până la mașină și i-a amenințat că „le zboară creierii”. Polițiștii Secției 6 s-au sesizat din oficiu și fac cercetări pentru infracțiunea de ultraj.
Diana Șoșoacă, scandal cu polițiștii la ușă Scris de Cristinel Luca
Cristinel Luca
Articole recente - Cristinel Luca
Pe vremea când Galațiul avea aeroport. Un secol de aviație comercială Andrei Ursu, în concert pe terasa Shopping City Echipa de robotică Strix Novus a Colegiului „Costache Negri” a cucerit Canada Fabrica de ulei din Zona Liberă poate începe producția în toamnă Remus Borza: Există o ofertă pentru cumpărarea Liberty!
Mai multe din această categorie:

