"Fulgi de nea pe portativ" este spectacolul la care sunt așteptați gălățenii, duminică, 15 decembrie, începând cu ora 18.00, la Teatrul Național de Operă și Operetă "Nae Leonard", pentru a se bucura de muzica tradițională de Crăciun. Ne vor încânta cu vocea lor minunată soliștii: Florina Andronic, Mihail Anton, Cristina Blendură, Cristina Boghici, Cristina Izabela Ionașcu, Adina Lazăr, Ionuț Negrișanu, Irina Popa şi Mariana Pisică, acompaniați de orchestra de revistă condusă de Nicolae Mantu.
„Fulgi de nea pe portativ” Scris de Raluca Ichim
Etichetat cu
Raluca Ichim
Articole recente - Raluca Ichim
„Natura prin fir de ață”, la Complexul „Răzvan Angheluță” Prichindeii au „rupt” scena cu „Joc Voios de Românaș” Peste 3.400 de absolvenți de gimnaziu intră în focurile examenelor la Galați Congresul liberalilor. PNL cere demisia unor membri ai partidului până luni la prânz Premiul „Inspire Award” pentru echipa gălățeană ByteForce, în Olanda, la Campionatul European Premier Event
Mai multe din această categorie:

